ASIAKASPALVELU JA KULJETUSTILAUKSET

Laskutuksen asiakaspalvelu
010 520 7822
laskutus@vahala.fi

Hintatiedustelut (vain Y-tunnuksella)
0102 029 501
myynti@vahala.fi

Vahinkokäsittely
0102 029 650
kuljetuskorvaukset@vahala.fi

Täytä vahinkolomake ja lisää tarvittavat liitteet mukaan.

TYÖNHAKU

Työnhakulomake
Tee työhakemuksesi meille yllä olevasta linkistä.
Mikäli sinulla herää kysymyksiä työskentelymahdollisuuksistasi meillä tai Vähälästä työpaikkana, niin laita sähköpostia osoitteeseen: rekrytointi@vahala.fi

 



MYYNTI

Myyntijohtaja
Markku Rautio
0102 029 510
markku.rautio@vahala.fi

Myyntineuvottelija
Briitta Impiö
0102 029 501
briitta.impio@vahala.fi

Myynti Keski-Suomi
Helena Ikonen
0102 029 505
helena.ikonen@vahala.fi

Myynti Oulun ja Lapin lääni sekä Pohjois-Pohjanmaa
Kari Erho
0102 029 504
kari.erho@vahala.fi

Myynti Pohjois-Suomi
Hannu Tervo
0102 029 502
hannu.tervo@vahala.fi

Myynti Red Wings erikoispalvelut
Iiro Hynninen
0102 029 503
iiro.hynninen@vahala.fi



TUOTANTO

Tuotantojohtaja, runkoliikenne
Talousjohtaja
Juha Salonen
0102 029 610
juha.salonen@vahala.fi

Tuotantopäällikkö, runkoliikenne
Erkki Mikkonen
0102 029 443
erkki.mikkonen@vahala.fi

 

Tuotantojohtaja, jakelu, terminaali- ja varastotoiminnot
Toni Kokkonen
0102 029 440
toni.kokkonen@vahala.fi

Tuotantopäällikkö, jakelu
Jyväskylä, Jämsä ja Ylivieska
Raino Mourujärvi
0102 029 442
raino.mourujarvi@vahala.fi

Tuotantopäällikkö, jakelu
Oulu, Kuusamo, Kemi ja Rovaniemi
Pekka Sipilä
0102 029 441
pekka.sipila@vahala.fi

Terminaalipäällikkö Ylivieska
Mikko Rahkola
0102 029 485
mikko.rahkola@vahala.fi

Terminaalipäällikkö Kemi
Vesa Kannisto
0102 029 492
vesa.kannisto@vahala.fi

Terminaalipäällikkö Rovaniemi
Teemu Kluukeri
0102 029 497
teemu.kluukeri@vahala.fi



HALLINTO

Varatoimitusjohtaja
Tiina Salonen
0102 029 630
tiina.salonen@vahala.fi

Kehittämispäällikkö
Johanna Holkko
0102 029 631
johanna.holkko@vahala.fi

IT ja järjestelmät

It-johtaja
Janne Vähälä
0102 029 620
janne.vahala@vahala.fi

Kiinteistöt, hankinnat (kiinteistö ja kalusto)

Hankintapäällikkö
Ari Karjalainen
0102 029 640
ari.karjalainen@vahala.fi



JOHTORYHMÄ

Toimitusjohtaja
Ville Vähälä
0102 029 660
ville.vahala@vahala.fi

Varatoimitusjohtaja
Tiina Salonen
0102 029 630
tiina.salonen@vahala.fi

Talous- ja tuotantojohtaja
Juha Salonen
0102 029 610
juha.salonen@vahala.fi

It-johtaja
Janne Vähälä
0102 029 620
janne.vahala@vahala.fi

Myyntijohtaja
Markku Rautio
0102 029 510
markku.rautio@vahala.fi

Tuotantojohtaja
Toni Kokkonen
0102 029 440
toni.kokkonen@vahala.fi

 

 

VERKKOLASKUT

 

Lauri Vähälä Oy TE003720445840

y-tunnus 2044584-0

 

Kiitoterminaali Oy TE003720445760

y-tunnus 2044576-0

 

Vähälä Logistics Oy TE003722840326

y-tunnus 2284032-6