Asiakaspalvelu ja lähetystiedustelut

Laskutuksen asiakaspalvelu
010 520 7822

Hintatiedustelut

Myyntineuvottelija
Briitta Impiö
010 520 7838
briitta.impio@vahala.fi

HR- ja palvelupäällikkö
Johanna Holkko
010 520 7882
johanna.holkko@vahala.fi

Myynti

Myyntijohtaja
Markku Rautio
010 520 7833
markku.rautio@vahala.fi

Myyntineuvottelija
Briitta Impiö
010 520 7838
briitta.impio@vahala.fi

Myynti Keski-Suomi
Helena Ikonen
010 520 7805
helena.ikonen@vahala.fi

Myynti Oulun ja Lapin lääni sekä Pohjois-Pohjanmaa
Kari Erho
010 520 7843
kari.erho@vahala.fi

Myynti Pohjois-Suomi

Hannu Tervo
010 520 7892
hannu.tervo@vahala.fi

Myynti Red Wings erikoispalvelut
Iiro Hynninen
010 520 7297
iiro.hynninen@vahala.fi

Kuljetuskorvaukset

Täytä vahinkolomake kohdassa
”Jätä Reklamaatio”
ja lisää tarvittavat liitteet mukaan.

Saat ilmoituksen ja vahinkotunnuksen, kun aineisto on tullut meille perille. Vahinkoon liittyvä jatkoasiointi tapahtuu sähköpostitse kuljetuskorvaukset@vahala.fi

Jyväskylä, Ylivieska
010 520 7617

Oulu, Kemi, Rovaniemi
010 520 7829

Tuotanto

Tuotantojohtaja, jakelu, terminaali- ja varastotoiminnot
Toni Kokkonen
010 520 7888
toni.kokkonen@vahala.fi

Tuotantopäällikkö, jakelu
Jyväskylä, Jämsä ja Ylivieska
Raino Mourujärvi
010 520 7124
raino.mourujarvi@vahala.fi

Tuotantopäällikkö, jakelu
Oulu, Kuusamo, Kemi ja Rovaniemi
Pekka Sipilä
010 520 7859
pekka.sipila@vahala.fi

Terminaalipäällikkö Ylivieska
Mikko Rahkola
010 520 7951
mikko.rahkola@vahala.fi

Terminaalipäällikkö Kemi
Vesa Kannisto
010 520 7962
vesa.kannisto@vahala.fi

Terminaalipäällikkö Rovaniemi
Teemu Kluukeri
010 520 7480
teemu.kluukeri@vahala.fi

Tuotantojohtaja, runkoliikenne
Talousjohtaja
Juha Salonen
010 520 7640
juha.salonen@vahala.fi

Tuotantopäällikkö, runkoliikenne
Erkki Mikkonen
010 520 7849
erkki.mikkonen@vahala.fi

Hallinto

(Työnhaku tapahtuu kohdasta Hae töihin)

Varatoimitusjohtaja
Tiina Salonen
010 520 7634
tiina.salonen@vahala.fi

HR- ja palvelupäällikkö
Johanna Holkko
010 520 7882
johanna.holkko@vahala.fi

IT ja järjestelmät

It-johtaja
Janne Vähälä
010 520 7792
janne.vahala@vahala.fi

Koulutus

Laatu- ja koulutuspäällikkö
Hannu Paananen
010 520 7102
hannu.paananen@vahala.fi

Kiinteistöt, hankinnat (kiinteistö ja kalusto)

Hankintapäällikkö
Ari Karjalainen
010 520 7630
ari.karjalainen@vahala.fi

Johtoryhmä

Toimitusjohtaja
Ville Vähälä
010 520 7733
ville.vahala@vahala.fi

Varatoimitusjohtaja
Tiina Salonen
010 520 7634
tiina.salonen@vahala.fi

Talous- ja tuotantojohtaja
Juha Salonen
010 520 7640
juha.salonen@vahala.fi

It-johtaja
Janne Vähälä
010 520 7792
janne.vahala@vahala.fi

Myyntijohtaja
Markku Rautio
010 520 7833
markku.rautio@vahala.fi

Tuotantojohtaja
Toni Kokkonen
010 520 7888
toni.kokkonen@vahala.fi

 

 

 

Laskutusosoitteet

Verkkolaskut

Lauri Vähälä Oy TE003720445840

y-tunnus 2044584-0

 

Kiitoterminaali Oy TE003720445760

y-tunnus 2044576-0

 

Vähälä Logistics Oy TE003722840326

y-tunnus 2284032-6

 

Paperiset ostolaskut

Lauri Vähälä Oy / Kiitoterminaali Oy / Vähälä Logistics Oy

PL47

90401 OULU